KINGAD, SAAPAD, JALANÕUD, JALATSID, RÕIVAD JA KOTID

Pretensiooni esitamine

 

 

PRETENSIOONI ESITAMINE

Et tarbijana enda eest seista, on Sul vaja tunda oma õigusi. Erinevate kaupade ja teenuste ostmisel tuleb kindlasti teada kaebuse esitamise õigusest.  See väike infovoldik selgitabki, millised on Sinu õigused puudustega kauba või teenuse puhul. Samas on Sul tarbijana ka järgmised kohustused:

  • valida endale sobilik toode,
  • seda õigesti ja mõistlikult kasutada ning
  • piisavalt hooldada.

See, kas kaup on puudusega või mitte, selgub näiteks rõivaste või jalatsite puhul reeglina kuu aja jooksul. Siiski pole välistatud seegi, et osa kaupade puhul ilmnevad vead pärast pikemaaegset kasutamist.

Mis on kaebuse esitamise õigus?

  • Sul on seaduse järgi õigus puudusega kauba või teenuse puhul esitada kaebus kahe aasta jooksul alates ostmise päevast. Näiteks, kui ostetud jalatsid, pesumasin, jalgratas või mobiiltelefon läheb kahe aasta jooksul katki, võid poodi tagasi minna ja esitada kaebuse. 
  • Sul on õigus nõuda asja parandamist või selle asendamist uuega. Kui parandamine või asendamine pole võimalik, saad raha tagasi nõuda. Raha saad tagasi nõuda ka siis, kui parandamine ebaõnnestub või kui seda ei tehta mõistliku aja jooksul.
  • Kauplusel on siiski õigus kahelda, kas asi läks katki kvaliteedivea tõttu või Sinu süül. Esimesel kuuel kuul pärast ostu on süü tõendamine ning sellega seotud kulutuste katmine kaupluse kohustus. Hiljem toimub see vastavalt Sinu ja kaupleja kokkuleppele.
  • Et probleeme oleks lihtsam lahendada, jäta alles ostudokumendid nagu tšekk, leping vms.

Kust saab abi?

  • Kui kauplus Sinu pöördumisele ei vasta või pakub lahendust, millega Sa nõus pole, saad abi küsida tarbijakaitseameti nõuandetelefonilt 1330, e-kirja teel info@tarbijakaitseamet.ee või aadressil Rahukohtu 2, Tallinn 10130 .
  • Näpunäited, kuidas esitada kaebust, leiad tarbijakaitseameti veebilehelt www.tarbijakaitseamet.ee või tarbijakaitseameti videokanalist Youtube`is www.youtube.com/tarbijakaitseamet.KUIDAS KÄITUDA KUI OLED OSTNUD PUUDUSEGA TOOTE
KUIDAS ESITADA KAEBUST

 

MIDA SILMAS PIDADA INTERNETIST TOOTEID JA TEENUSEID OSTES

 

TARBIJAKAITSEAMETI VEEBILEHEL ERALDI RUBRIIK PUUDUSEGA TOOTE TAGASTAMINE, KAEBUSE ESITAMINE